GÜNCEL

GÜNCELYapay Zeka ile Logo Tasarımı: 2024 Akıl Almaz Sonuçlar ve Püf Noktaları ŞİMDİ OKU
GÜNCELElon Musk: Nasıl Başardı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELOto Yıkama Açma Maliyeti 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELEnpara Sanal Kart Oluşturma 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELAkü Fiyatları: Türkiye Güncel 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELİngiltere Şirket Kurulumu 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELSenet Örneği 2024 | Boş Senet | Nasıl Doldurulur? ŞİMDİ OKU
GÜNCEL1200 Kredi Notuna Kredi Çıkar mı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELÇok Başvuru Kredi Notunu Düşürür mü? 2024 Güncel ŞİMDİ OKU
GÜNCELMükemmel Yatırımcı Sunumu Nasıl Hazırlanır? ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

11 Şub 2024

5 DK OKUMA

229 Kez Okundu.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma 2024

İş Bankası sanal kart oluşturmak için bankaya ait dijital işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Sanal kart tanımlaması için bankaya ait kredi kartları yanında bankamatik kartları tercih edilebilir. Mobil ya da internet bankacılığı aracılığı ile İş Bankası sanal kart oluşturma işlemleri 7 adımda aşağıda sizler için sıralanıyor…

Güvenli Alışveriş mi Yapmak İstiyorsunuz?
Özel Alışveriş Tercihleriniz mi Var?
Sanal Kart Oluşturma – Resimli Anlatım – 2024

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma: Mobil Bankacılık

Eğer İş Bankası mobil bankacılık şubesi üzerinden işlem yapacaksanız, bankaya ait mobil uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamayı Google Play ya da App Store üzerinden cep telefonunuza indirebilirsiniz. Yapmanız gereken ilgili uygulama markete girmek ve arama butonuna “İşCep” yazarak arama sembolüne dokunmaktır. Eğer uygulama cep telefonunuza yüklü ise yaptığınız arama sonucu uygulama markette aşağıda gösterilen ekranla karşılaşırsınız. “Aç” butonuna dokunarak İşCep uygulamasını çalıştırın. Aynı işlemleri İş Bankası resmi websitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Giriş

Açılan uygulamada mobil bankacılık şubesine giriş için şifre girişi ekranına ulaşmak adına aşağıda gösterildiği gibi “GİRİŞ” butonuna dokunmanız gerekir. Eğer mobil bankacılık şifreniz yok ya da unuttuysanız ekranın butonun hemen altında yer alan “YENİ ŞİFRE AL” sekmesini kullanabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Giriş

Uygulamaya giriş için 6 haneli mobil bankacılık şifrenizi aşağıda gösterilen alana girin ve uygulamaya giriş için bekleyin. Eğer SMS onay kodu ile ek bir güvenlik önlemi aldıysanız, şifre girişi ardından otomatik olarak SMS onay sekmesi uygulamada görüntülenir. Görüntülenen ekranda İş Bankası’na kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj ile gelen kodu ilgili alana girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Şifre

İş Bankası Sanal Kart Menüsü

Uygulamaya giriş ardından sizi bankaya ait hesap bilgileriniz ve diğer bankacılık ürünlerine yönelik özet bilgiler karşılar. Sayfada aşağı inerek aşağıdaki ekran resmin gösterilen işlem kısa yollarında “Sanal Kart Oluştur” sekmesine dokunarak süreci başlatabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Menü

Yukarıdaki işlem basamağında anlatılan süreci tamamlamanız ardından banka size, hangi kartınıza sanal kart tanımlamak istediğinize yönelik seçimi yapmanızı ister. İş Bankası’nda bankamatik kart ve kredi kartı üzerinden sanal kart oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki görselde Maximum kredi kartına sanal kart tanımlamaya ilişkin ekran görüntüsü paylaşılmaktadır. İş Bankası sanal kart oluşturma sürecine devam etmek için hangi karta bir dijital kart tanımlamak istediğinizin seçimini yaparak sıradaki işlem basamağına geçiş yapın.

İş Bankası Sanal Kart Seçimi

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Kart Seçimi

Bir sonraki işlem basamadığında banka sizden, yaptığınız kart seçimine ilişkin onay vermenizi ister. Sizi karşılayan ve aşağıda işleme ait paylaşılan ekran görüntüsünden takip edilebileceği gibi “ONAYLA” butonuna tıklayarak seçtiğiniz karttan sanal kart oluşturulmasına onay verebilirsiniz. Eğer işleminizi iptal etmek istiyorsanız “VAZGEÇ” butonunu kullanabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Onay

Sanal kart tanımlanacak kart seçimine onay vermeniz ardından talebiniz otomatik olarak gerçekleşir. Bir üst işlem basamağında gösterildiği şekilde sanal kart oluşturma onayı vermeniz halinde, aşağıdaki ekran görüntüsünde görülen ekran uygulamada sizi karşılar. Sanal kartınızın oluşturulduğuna dair paylaşılan bilgilendirme metnine onay vermek için “TAMAM” butonuna tıklayabilirsiniz. Bilgilendirme kutucuğunda banka size, bu yıl içinde kaç tane daha sanal kart oluşturabileceğinizi söylemektedir. Bir yıl için oluşturulabilecek sanal kart limitini sınırlandıran bankada kalan limitinizi yine aşağıda paylaşılan bilgilendirme kutucuğundan takip edebilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Onay

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Sonuç

Yukarıdaki bilgilendirme kutucuğunu kapatmanın ardından işleminizi sonuçlandırabilirsiniz. Sadece 7 işlem adımında sonuçlandırılan sanal kart oluşturma sürecinde banka müşterisine limit seçimi ya da diğer işlemlere ait değişiklik opsiyonu sunmaz. Fakat pek çok bankanın aksine İş Bankası’nda sanal kart oluşturma süreci basit ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. İş Bankası sanal kart oluşturma işlem basamaklarını takip ederek oluşturduğunuz sanal kartınızla internetten alışveriş yapabilir, yaptığınız harcamalara ait puanlarınızı yine kredi kartı ile harcamalarda olduğu gibi kazanmaya devam edebilirsiniz.

Sanal kartlar ile yapılan alışverişler belirli limitler ve ek güvenlik seçenekleri sebebi ile çok daha güvenlidir. Sanal kart tercih eden müşteriler için güvenlik ön planda olduğu için bankalar bu konuda hassasiyetler geliştirmekte ve ek güvenlik seçenekleri sunmaktadır. Özellikle güvenlik konusunda endişeleriniz varsa sanal kart kullanmanızı ısrarla öneriyoruz.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma 2024