GÜNCEL

GÜNCELYapay Zeka Coinleri Listesi: En İyiler 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELSıra Dışı İş Fikirleri ve Kazançları 2024: Yok Artık! ŞİMDİ OKU
GÜNCELYapay Zeka Fenomenleri: İlginç Kazanç Yöntemleri 2024 | Galeri ŞİMDİ OKU
GÜNCELZiraat Bankası Sanal Kart Oluşturma: Resimli Anlatım 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELİnternetten Ceza Borcu Sorgulama: Resimli Anlatım 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCEL1200 Kredi Notuna Kredi Çıkar mı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELDış Cephe Taş Kaplama M2 Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELPara Kazanma Siteleri: Türkiye ve Türkçe Tam Liste 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELKredi Kartı Asgari Ödeme Kredi Puanını Düşürür mü? 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELİngiltere Şirket Kurulumu 2024 ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

20 Mar 2024'da Güncellendi.

5 DK OKUMA

233 Kez Okundu.

Enpara Sanal Kart Oluşturma 2024

Enpara sanal kart oluşturulma işlemi Enpara.com ya da Enpara mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank’ın iştiraki olarak dijital bankacılık hizmetleri veren Enpara, bankamatik ve kredi kartı ürünlerine sahiptir.

Bankanın kredi kartı aracılığı ile sanal kart oluşturmak için dijital işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Enpara sanal kart oluşturma sürecini mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki işlemleri sırası ile takip etmeniz yeterlidir:

Enpara Mobil Giriş

Cep telefonunuza Enpara mobil bankacılık uygulamasını indirerek işe başlayın! Google Play ya da App Store üzerinden Enpara uygulamasına erişim sağlayarak uygulamayı cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Eğer uygulamaya sahipseniz uygulama markette görüntülenecek olan ekran resmi aşağıda sizlerle paylaşılıyor. Kırmızı çerçeve ile gösterilen “Aç” butonuna dokunarak uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Doğru uygulama marketin seçimi için Android cihazlarda Google Play, iOS cihazlarda ise App Store kullanılmalıdır.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Giriş

Açılan uygulamada giriş ekranı aşağıdaki ekran resminde gösterildiği gibidir. Çember şeklindeki menünün tam ortasında yer alan ve sarı çember içine alınan “Cep Şube Giriş” menüsüne dokunarak şifre giriş alanına erişim sağlayın.

Yine bu alandan en yakın bankamatik, son gelen bildirimler ve bir dizi bankacılık işlemini giriş yapmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Cep Şube Giriş

Enpara Mobil Giriş Bilgileri

Açılan Enpara giriş ekranında aşağıda gösterildiği gibi ilgili alanlara “TC kimlik numarası” ya da “Müşteri numarası” bilgisi ile “Mobil/İnternet Bankacılığı” şifrenizi girin ve “Giriş” butonuna dokunun. Aşağıdaki görsel internet bankacılığı ekranına ait olup mobil bankacılık girişinde de sizi benzer bir ekran karşılamaktadır.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Giriş Bİlgileri

Enpara Sanal Kart Oluşturma Menüsü

Uygulama ana sayfasına erişim sağlamanız ardından işleme devam etmek için hizmet menüsünü aktifleştirmeniz gerekir. Bankada açılan ilk ekranda açık olan hesabınıza ait özet bilgiler sizi karşılar. Bu özet bilgileri kontrol edebileceğiniz gibi doğrudan menüyü aktifleştirerek diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda paylaşılan ekran resminde kırmızı çerçeve içinde gösterilen “üç çizgi” sembolüne dokunarak Enpara hizmet menüsünü açın.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Menü

Enpara Kredi Kartı (Kartlarım) Menüsü: Sanal Kart Oluşturma

Açılan menü üzerinden sanal kart oluşturma sürecine geçiş yapmak için aşağıda gösterildiği gibi “Kredi kartı” sekmesine dokunun. Eğer Enpara’da tanımlı kredi kartınız yok ise ilk olarak Enpara kredi kartı başvurusu yapmanız gerektiğini unutmayın!

Enpara Sanal Kart Oluşturma Kartlarım

Enpara Sanal Kart Oluşturma Butonu

Açılan kredi kartı menüsünde, Enpara’ya ait kredi kartlarınızın bilgileri görüntülenir. Enpara sanal kart oluşturma süreci de yine bu alandan başlatılmaktadır. Bir üst işlem basamağındaki girişi yapmanız ardından erişim sağladığınız ekranda, aşağıda turuncu çerçeve içinde gösterilen alana ulaşmak için sayfayı aşağı indirin ve “Sanal kredi kartı” yazısı üzerine dokunarak başvuru sürecini başlatın.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Menü Sanal Kart Oluşturma

Enpara Sanal Kart Oluşturma Limit Belirleme

Bir üst menüdeki girişi tamamlamanız ardından sanal kart oluşturulması için bankanın sizden istediği seçimleri yaparak onay vermeniz gereken bölüme geçiş yapabilirsiniz. Bu bölümde aşağıdaki ekran görüntüsü ile gösterilen bir ekran sizi karşılar. Ekranda gösterilen açılır menü yardımı ile Enpara sanal kartınızın limitini belirlemeniz gerekir. Limitinizi aşağıda kırmızı çerçeve ile gösterilen açılır menü yardımı ile belirlemeniz sonrasında “Onayla” butonuna dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer işlemi iptal etmeyi istiyorsanız “Onayla” butonunun hemen altında yer alan “Vazgeç” butonuna dokunarak sanal kart oluşturma işlemini iptal edebilirsiniz.

Enpara Sanal Kart Oluşturma Limit Belirleme

Enpara sanal kartınıza ait kullanımınızı etkileyen bilgiler de yine yukarıdaki görsel ile temsil edilen uygulama ekranında size aktarılır. Sanal kartınıza ait harcamaların ekstrenize yansıtılacağı, belirlediğiniz limit üzerinde harcama yapamayacağınız ya da limitinizi tek günlük yapmanız halinde gün sonunda sıfırlanacağı gibi pek çok bilgiye bu ekrandan ulaşabilirsiniz. Bir üst menüde anlatıldığı gibi limitinizi belirlemeniz ardından “Onayla” butonuna dokunarak Enpara sanal kart oluşturma işleminizi noktalayabilirsiniz.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Enpara Sanal Kart Oluşturma 2024