GÜNCEL

GÜNCELSera Maliyeti 2024: Tüm Detaylar ŞİMDİ OKU
GÜNCELYapay Zeka Mühendisliği: 2024 Tüm Detaylar ŞİMDİ OKU
GÜNCELŞahıs Şirketi Açma Maliyeti 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELGelin Arabası Süsleme Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELPara Kazanma Siteleri: Türkiye ve Türkçe Tam Liste 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELElon Musk: Nasıl Başardı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELPetshop Açma Maliyeti 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELKredi Notu En Hızlı Nasıl Yükselir? 2024 Güncel ŞİMDİ OKU
GÜNCELKredi Notu 1850-1900 Nasıl Olur? ŞİMDİ OKU
GÜNCELEnpara Sanal Kart Oluşturma 2024 ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

20 Mar 2024'da Güncellendi.

11 DK OKUMA

452 Kez Okundu.

Faturalı Hatta Kredi 2024: Resimli Anlatım

Faturalı hatta kredi çekme çözümü, GSM operatörlerinin düzenli fatura ödemesi gerçekleştiren müşterilerine yönelik sunduğu nakit çözümlerin başında gelir. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi önde gelen GSM operatörleri, uygulama ya da bankalar ile düzenledikleri kampanyalar doğrultusunda düzenli fatura ödemesi gerçekleştiren “güvenilir” müşterilerinin yararlanabileceği faturalı hatta kredi hizmeti veriyor.

Acil Nakit İhtiyacınız mı Var?
Faturalı Hattınız İle Ne Kadar Kredi Çekebilirsiniz?
Anında Kredi İçin Başarı

Faturalı Hatta Kredi

FATURALI HATTA KREDİ NASIL ÇEKİLİR?

Faturalı hat üzerinden kredi çekimi işlemleri için üç büyük GSM operatörünün farklı başvuru yöntemi ve kredi limitleri bulunur. Her bankanın tipik ihtiyaç kredisi ürünü yanında cihaz satın alımına yönelik taksitli alternatifleri yer alır. Bu nedenle faturalı hatta kredi çekilebilmenin yanında ilgili GSM operatörlerinden satın alınan cihazın satışı yolu ile ihtiyaç duyulan nakde ulaşılabilmektedir. Şimdi gelin hep birlikte Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone faturalı hat üzerinden kredi çekme işlemlerinin detaylarına göz atalım ve sonrasında ihtiyacınız olan ayrıntıları konuşalım!

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell hattan kredi çekmek için “Paycell” uygulaması yetkilendirildi. Turkcell faturalı hat kullanıcıları akıllı cihazlarının işletim sistemine uygun şekilde Google Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı edinerek kredi olanaklarından yararlanabilirler.

Paycell, Turkcell faturalı hat kullanıcılarına iki farklı kredi olanağı tanır. İlk olarak “hazır limit” adı verilen ve doğrudan sanal karta aktarılarak kullanılabilen bir nakit çözümü Paycell tarafından uygulama kullanıcılarına sunulur. İkinci olarak ise 36 aya kadar vadeli verilen 70 bin liralık ihtiyaç kredisidir. Turkcell faturalı hat kullanıcıları, ihtiyaç duydukları nakit miktarına göre istedikleri seçenekten yararlanabilir. İlk olarak “Paycell Hazır Limitim” üzerinden nasıl nakde ulaşılacağına gelin hep birlikte göz atalım:

Uygulama İndirme

Paycell uygulamasını ilgili aşağıda Play Store üzerinden gösterildiği gibi uygulama market üzerinden cep telefonunuza yükleyin ve yükleme sonrası uygulamayı çalıştırın.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Paycell Hazır Limitim

Uygulamaya cep telefonu numaranızı kullanarak giriş yapın.

Açılan uygulama ara yüzünde “Hesabım” seçeneğine giriş yaparak, aşağıdaki ekran görüntüsünde anlatıldığı gibi “Aktar” butonuna dokunun.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Parayı aktarmak istediğiniz kart bilgilerini girerek kredi çekimini tamamlayın.

İhtiyaç Kredisi

Turkcell faturalı hat kullanıcıları Paycell 70.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusunu şu şekilde yapabilirler:

Paycell uygulamasına giriş yapın.

Açılan uygulamada “Hızlı İşlemler” menüsü altında yer alan “Kredi İşlemleri” sekmesine dokunun.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Açılan sayfada “İhtiyaç Kredisi” seçeneğini kullanın.

Açılan yeni sayfada Fibabanka ve Turkcell işbirliği ile hazırlanan kredi kampanyası ekranı sizi karşılar. “Hemen Başvur” seçeneğine dokunun.

İstenen cep telefonu numarası ve TC kimlik numarası bilgilerinizi girin.

Cep telefonunuza gelen SMS onay kodunu girmenin ardından kredi tutarı ve taksit sayısını belirleyin.

Kredi sözleşmelerini onaylayarak başvuru işlemini sonuçlandırın.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone’dan kredi çekmek için Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile devam eden kampanyadan yararlanılabilir. TEB ile Vodafone tarafından ortaklaşa düzsenlenen kampanya doğrultusunda 36 ay vadeye kadar taksitle 75 bin liralık finansmana ulaşabilirsiniz. Vodafone kredi işlemleri “Vodafone Yanımda” uygulaması üzerinden gerçekleştirilir. Kredi için en önemli detay ise istenen kredi skorudur. Vodafone faturalı hat üzerinden kredi çekmek için 1.850 kredi notunuz olması gerekir? Kredi Notu 1850-1900 Nasıl Olur? içeriğimizi okuyabilir veya Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? gibi detayları inceleyebilirsiniz. Başvuru için izlemeniz gereken işlem sıralamasını aşağıdan takip edebilirsiniz:

Uygulama İndirme

Uygulama marketinizden aşağıda gösterildiği gibi “Vodafone Yanımda” uygulamasını indirin.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Giriş Yapma

Uygulamayı çalıştırın ve açılan ekranda aşağıda yeşil çerçeve içinde gösterilen “Giriş Yap” butonuna dokunun.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Kampanyalar

Giriş yönteminizi belirlemenin ardından istenen bilgileri girerek Vodafone Yanımda hesabınıza erişim sağlayın.

Uygulamada “Kampanyalar” menüsüne girin.

Kampanyalar arasından “CEPTETEB’den Vodafone’a Özel İhtiyaç Kredisi” seçeneğine girin ve aşağıda gösterildiği gibi “Fırsatı Kullan” butonuna dokunun.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Onay

Yukarıdaki işlem ardından uygulama sizi CEPTETEB kredi başvuru sayfasına yönlendirilir. Açılan sayfada ilk olarak aşağıdaki ekran görüntüsünden takip edilebileceği gibi ilgili alanlara TC kimlik numaranızı, Vodafone faturalı hatta ait cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi ve güvenlik kodunu girmenin ardından onay kutucuğunu işaretleyerek “DEVAM ET” butonuna dokunun.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Cep telefonunuza gelen SMS’te yazılı onay kodunu istenen alana girerek “DEVAM ET” butonuna tıklayın.

İstediğiniz kredi tutarını ve vadesini seçerek sayfada ilerleyin.

Çalışma, gelir ve adres bilgilerinizi girmenin ardından sırası ile ürün bilgileri, kimlik bilgileri ve ziyaret adresi bilgileri bölümlerini tamamlayın.

Son olarak kredi onayını vererek başvurunuzu tamamlayın.

Eğer TEB müşterisi değilseniz kredi sözleşmesi için belirttiğiniz adrese gelen banka temsilcileri aracılığı ile sözleşme onayı vererek Vodafone kredi çekim işlemini tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom’da faturalı hat üzerinden kredi çekmek için online tanımlanmış bir kampanya bulunmamaktadır. Türk Telekom faturalı hat kullanıcıları, kredi talepleri için işlemlerini Türk Telekom bayileri üzerinden gerçekleştirebilirler. Bayiler üzerinden yapılacak başvurular ise sadece cihaz alımına yöneliktir. En az 6 aylık Türk Telekom faturalı hat müşterisi olmanız durumunda paketinizin ve Türk Telekom’un size verdiği puan doğrultusunda satın alabileceğiniz cihazları satın almak için destek alabilirsiniz.

Türk Telekom’un sadece cihaza yönelik çözüm sunması, bu işlem için elinize geçecek nakdin de farklı olmasına yol açar. Burada kritik husus satın aldığınız cihazı herhangi bir telefoncuya satarak nakit elde edecek olmanızdır. Bu nedenle satın aldığınız cihazın kutusunu açmamanız ve satın alım işleminin hemen ardından satış için birkaç cep telefonu satıcısından fiyat almanız elinize daha fazla nakit geçmesini sağlayacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Şartları Nelerdir?

Faturalı hat üzerinden kredide istenen koşullar yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi tamamen GSM operatörünün ve düzenlenen kampanyanın özelinde değişiyor. Öyle ki bazı kampanyalarda kredi notuna değinmeyen GSM operatörleri, kimi kampanyalarda banka talebi nedeniyle istenen şartlar arasında “yüksek kredi skoruna sahip olmak” anlamına gelen rakamları dahil edebiliyor. Özel durumlarda dışarıda bırakırsak genellikle faturalı hat üzerinden kredi başvurusu yapabilmek için istenen şartlar şu şekilde paylaşılabilir:

  1. Faturalı hat kullanıcısı, kullanım süresi boyunca düzenli bir fatura ödeme siciline sahip olmalıdır.
  2. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kullanıcının düzenli bir aylık gelire sahip olması gereklidir.
  3. Başvuru sahibinin kredi sicilinin temiz olması, yasal takipte bulunan bir ödemesinin olmaması gereklidir.
  4. Yine kampanya özelinde değişebileceği gibi bazı kredilerde sadece teknolojik cihaz satın alımına yönelik finansman verileceği için “en az 6 ay” başvuruda bulunulacak operatörün faturalı hat müşterisi olunmalıdır.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Faturalı hattan kredi çekilirken gerekli belge talebi operatörün düzenlediği kampanya özelinde karşımıza çıkabilir. Kredi başvurularında genellikle operatörlerde faturalı hat temini sırasında verilen belgeler yeterli gelir. Fakat bazı özel durumlarda aşağıdaki belgelerin belirli bir sürede teslimi kredi başvurusu sırasında tüketiciden istenebilir:

  1. Aylık geliri gösterir belge
  2. Faturalı hatta ait kullanım sözleşmesi
  3. Kredi risk raporu
  4. Ödemesi yapılan faturalar
  5. Gerekli hallerde ek teminat
  6. Yine gerekli hallerde talep edilebilecek ek belgeler (İkametgah, vb.)

Faturalı Hatta Ne Kadar Kredi Çıkar?

Faturalı hatta verilen kredi limiti çeşitli değişkenler neticesinde belirlenir. Operatörün anlaşmalı olduğu banka, başvuru sahibinin aylık geliri, hangi paketi kullandığı ve ne kadar süredir kredi başvurusunda bulunduğu GSM operatörünün müşteri olduğu gibi tüm detaylar faturalı hat kredi limitini belirleyen değişkenlerdir.

Tüm bu değişkenler neticesinde belirlenen kredi tutarı, tüketicinin başvurusu ile birlikte başlayan değerlendirme aşaması ardından kullanılabilir. Genel bir rakam vermek gerekirse faturalı hat üzerinden verilen en düşük kredi tutarı 2 bin TL olarak paylaşılabilirken, en yüksek kredi tutarının ise 75 bin liraya kadar ulaşabileceğinden bahsedilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Faturalı Hatta Kredi Kısaca Nedir?

GSM operatörlerinin sağladığı bir kredi türüdür. Bu sistemde, faturalı hat kullanıcıları, düzenli ödemeleri ve belirli bir kredi notuna sahip olmaları durumunda, operatörler aracılığıyla çeşitli cihazlar için kredi kullanabilirler.

Yapılmaması Gereken Hatalar ve Yanlışlar

Aracı firmalar üzerinden işlem yapmak riskli olabilir. Dolandırıcılık riski nedeniyle doğrudan GSM operatörleriyle işlem yapmak daha güvenlidir.

Faturalı Hatta Kredi Güvenilir ve Yasal mı?

Evet, güvenilir ve yasaldır. Ancak bu işlemleri yaparken doğrudan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörlerle çalışmak önemlidir. Aracı firmalar üzerinden yapılan işlemler yasal güvence sağlamaz ve dolandırıcılık riski taşıyabilir.

Faturalı Hatta Kredi İçin Kefil Gerekiyor mu?

Hayır, kefil gereksinimi yoktur. Bu krediler, operatörlerin finans şirketleri aracılığıyla kefilsiz olarak sağlandığı için, banka kredilerinden farklı bir yapıdadır.

Faturalı Hatta Krediden Kimler Faydalanabilir?

En az 6 aydır faturalı hat kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Kredi notu ve düzenli fatura ödeme geçmişi önemli faktörlerdir. Ayrıca, daha önce hattı üzerine taahhütlü cihaz alımı yapmamış olanlar da bu krediden yararlanabilir.

Faturalı Hatta Kredi Limiti ve Taksitlendirme

İlgili limit, firmaya ve sizin kredi sağlığınıza göre değişmektedir. Taksitlendirme, cihazın türüne ve fiyatına göre de değişkenlik gösterir. Örneğin, Turkcell’de akıllı telefon ve notebooklarda 12 ay, tabletlerde 6 ay, aksesuarlarda ise 36 aya kadar taksit yapılabilir.

Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Faturalı hat kredi sorgulaması, ilgili GSM operatörünün resmi internet sitesi veya fiziksel bayileri aracılığıyla yapılabilir. Kredi limiti ve şartları operatöre göre değişebilir.

Vodafone Nakit Kredi Veriyor mu?

Vodafone, CEPTETEB ile işbirliği yaparak müşterilerine özel faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu kredi, 1.000 – 75.000 TL aralığında ve 3 – 36 ay vadelerde kullanılabilir. Kredi başvurusu ve detaylarını öğrenmek için Vodafone Yanımda uygulamasından kampanya sayfasını ziyaret etmek gerekmektedir.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Veriyor mu?

Turkcell “Paycell Hazır Limitim” ve ihtiyaç kredisi olarak 70.000TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi vermektedir.

Turk Telekom Faturalı Hatta Kredi Veriyor mu?

Turk Telekom hali hazırda resmi bir nakit kredi hizmeti bulunmamaktadır.

Sonuç

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Turkcell ve Vodafone’dan tamamen resmi şekilde ve güvenle kredinizi çekebilirsiniz. Resmi uygulamalar ve websiteleri üzerinden bu işlemi yapmak tamamen güvenli olacağından önerimiz bu yönde. Nakit ihtiyaçlarınızı en kısa ve doğru şekilde karşılamanız dileğiyle.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Faturalı Hatta Kredi 2024: Resimli Anlatım