GÜNCEL

GÜNCELYapay Zeka Coinleri Listesi: En İyiler 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELElon Musk: Nasıl Başardı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELİnternetten Ceza Borcu Sorgulama: Resimli Anlatım 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELViko Fiyat Listesi 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELDünyanın En Pahalı Arabaları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELOto Yıkama Açma Maliyeti 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELŞahıs Şirketi Açma Maliyeti 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELFreelance Para Kazanma 2024! Gerçekler ve İstatistikler ŞİMDİ OKU
GÜNCELTürkiye Melek Yatırımcı Listesi 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELAkü Fiyatları: Türkiye Güncel 2024 ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

20 Mar 2024'da Güncellendi.

5 DK OKUMA

226 Kez Okundu.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma: 2024 Resimli Anlatım

Yapı Kredi’de dijital kart oluşturma işlemleri hem banka hem de kredi kartı üzerinden yapılabilir. Ön ödemeli dijital kart şeklinde oluşturulan sanal kartlar için banka, fiziki başvuru kanalları yanında dijital bankacılık kanallarını da yetkilendirdi. Yapı Kredi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şubesi aracılığı ile yapılabilen Yapı Kredi sanal kart oluşturma işlemleri için merak ettiğiniz adımlar aşağıda sizler için sıralandı.

Sanal Kart Oluşturma Resimli Anlatım
İnternetten Güvenli Alışveriş
Limit, Onay ve Kullanım Süreci

Ayrıca ilginizi çekebilir:

QNB Finansbank Sanal Kart Oluşturma
Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma
İş Bankası Sanal Kart Oluşturma
Enpara Sanal Kart Oluşturma
Akbank Sanal Kart Oluşturma

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Uygulama

İşe ilk olarak sanal kart açılış işlemlerini gerçekleştireceğiniz Yapı Kredi mobil uygulamasını temin ederek başlayın. Uygulama hem Android, hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlar için ilgili uygulama marketler üzerinden indirilebilir. Android cihazlar için Google Play, iOS cihazlar içinse App Store üzerinden indireceğiniz uygulamayı aşağıda paylaşılan ekran görüntüsünden kontrol edebilirsiniz.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Uygulama

Uygulamayı yüklemesinin tamamlanması ardından Yapı Kredi mobili çalıştırın.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Giriş

Mobil bankacılık hizmetlerine erişebilmek için aşağıdaki görselden takip edilebileceği gibi mobil bankacılık şifrenizi ilgili alana girmeniz gerekir. Eğer şifrenizi unuttuysanız aşağıda turuncu çerçeve içinde gösterilen “Şifremi Unuttum” sekmesini kullanarak yeni şifre üretebilirsiniz.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Giriş

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Menü

Giriş yapılan Yapı Kredi mobil bankacılık şubesinde sizi hesap ve bankaya ait kart bilgileriniz karşılar. Ana ekranın sol üst kısmında yer alan ve aşağıda kırmızı çerçeve ile gösterilen üç çizgi sekmesine dokunarak işlem menüsüne ulaşmanız gerekir.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Menü

Açılan menüde aşağıda gösterildiği şekilde çeşitli bankacılık işlemleri sizi karşılar. Sanal kart oluşturma süreci için işleminizi “Kartlarım” sekmesini kullanarak gerçekleştirmeniz gerekir. Bu nedenle menüde en üstten üçüncü sırada yer alan ve aşağıdaki görselde kırmızı çerçeve içine alınan “Kartlarım” menüsüne dokunarak giriş yapın.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Kartlarım

Yapı Kredi sanal kart oluşturma sürecinin dijital kart tanımlamak olduğundan yazımız girişinde bahsetmiştik. Bu süreci başlatmak için “Kartlarım” menüsü altında yer alan ve aşağıda kırmızı çerçeve ile gösterilen “Ön Ödemeli Kartlar” menüsüne giriş yapmanız gereklidir.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Ön Ödemeli Kartlarım

“Ön Ödemeli Kartlarım” menüsüne erişim sağlamanız ardından sanal kart başvurusu için ilk olarak ekranın üst kısmında yer alan “Dijital Ön Ödemeli Kart” sekmesine geçiş yapın. Sekmeye erişim sağlamanız ardından ekranın en altında yer alan ve aşağıda turuncu çerçeve içine alınan “Dijital Ön Ödemeli Kart Başvurusu” butonuna dokunarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Başvuru

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Başvuru

“Dijital Ön Ödemeli Kart Başvurusu” ekranında basit birkaç işlem basamağını tamamlamanız tarafınızdan istenir. İlk olarak bankaya kayıtlı olan e-posta adresiniz ile cep telefonu numaranızı kontrol etmelisiniz. Eğer farklı bir numara ya da e-posta adresi girmek istiyorsanız ilgili bölümlerin yanında yer alan ok işaretini kullanarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kontrol sürecini tamamlamanın ardından ekranı aşağı kaydırın ve “Ön Ödemeli Kart Ürün Bilgilendirme Formu” ile “Ön Ödemeli Kart Üyelik Sözleşme Metni” başında yer alan onay kutucuklarını aktifleştirin. Onay kutucuklarını aktifleştirebilmek için ilgili formları okumanız istenir. Her bir formu okumanın ardından onay kutucuklarını aktifleştirerek “Devam” butonuna dokunun.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Başvuru

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Onay

Bir üst görselde anlatıldığı şekilde gerçekleştirdiğiniz bilgi girişlerini kontrol ederek işleme onay vermeniz gereklidir. İlk olarak ekranın üstünde yer alan ve aşağıda bir örneği paylaşılan bilgilerin doğruluğunu kontrol edin.

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Başvuru

Bilgilerin doğruluğunu kontrol etmenin ardından başvuruyu sonuçlandırmak için ekranı aşağı kaydırın ve “Onay” butonuna dokunun. Onay butonuna dokunmanızla birlikte işleminiz sonuçlanır ve Yapı Kredi bankamatik kartınız üzerinden sanal kart oluşturma talebiniz yerine getirilir. Yapı Kredi sanal kart oluşturma süreci size bir ön ödemeli kart şeklinde sunulduğu için harcama öncesi kartınıza bakiye yüklemeniz gerektiğini unutmayın!

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma Onay

Tüm bu işlemler sonrası sanal kartınızı internet alışverişlerinizde ve farklı işlemlerde güvenle kullanabilirsiniz. Senelik sanal kart oluşturma limitlerine göz atarak bu kullanımları belli bir güvenlik çerçevesinde yapmalısınız.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma: 2024 Resimli Anlatım