GÜNCEL

GÜNCELFırsat Maliyeti Nedir? 2024 | Net Anlatım ŞİMDİ OKU
GÜNCELDünyanın En Pahalı Arabaları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELYapay Zeka Mühendisliği: 2024 Tüm Detaylar ŞİMDİ OKU
GÜNCELİngiltere Şirket Kurulumu 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELDolar İle Para Kazanabileceğiniz İnternet Siteleri: Tüm Liste 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELSanal Kart Oluşturma: Resimli Anlatım 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELKiralık Kasa Ücretleri ve Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELNasıl Marka Olunur? 2024 Standartları, Yaratıcılık ve Vizyon ŞİMDİ OKU
GÜNCELDış Cephe Taş Kaplama M2 Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCEL1200 Kredi Notuna Kredi Çıkar mı? ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

20 Mar 2024'da Güncellendi.

5 DK OKUMA

366 Kez Okundu.

Akbank Sanal Kart Oluşturma 2024

Akbank sanal kart oluşturma işlemi için banka şubesi ve çağrı merkezi yanında, 5990 numaralı Akbank SMS bankacılığı ve mobil/internet bankacılığı gibi dijital işlem kanalları kullanılabilir. Gelin tüm detayları ile adım adım, resimli olarak nasıl yapabilirsiniz inceleyelim.

SMS ile Akbank Sanal Kart Oluşturma

5990 numaralı Akbank’a ait SMS bankacılığını kullanabilirsiniz. 5990’a aralarında birer boşluk bırakarak “SANAL” ve “Kredi kartı son 4 hanesini” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

SANAL (Boşluk) 1234 şeklinde yazarak 5990’a sms (kısa mesaj) olarak gönderiniz ve sanal kartınızı oluşturunuz.

İnternet Ve Mobil Bankacılık İle Akbank Sanal Kart Oluşturma – Resimli Anlatım

Bankaya ait internet ve mobil bankacılık şifrenizi kullanmanız halinde Akbank sanal kart oluşturma işlemleri için takip etmeniz gereken işlem sıralaması şu şekildedir:

1- Akbank İnternet Bankacılığı Mobil Uygulama İndirme

Akbank’a ait banka veya kredi kartı üzerinden sanal kart oluşturmak için ilk olarak cep telefonunuza Akbank mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Cep telefonunuzun işletim sistemine bağlı olarak mobil uygulamaya Google Play ya da App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlar için Akbank mobil uygulamasını Google Play’de görüntüleyerek aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi “Yükle” butonuna dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Yükleme

Uygulamanın yükleme işlemi tamamlandıktan sonra masaüstüne dönün ve Akbank Mobil simgesine dokunarak uygulamayı çalıştırın.

2- Akbank Mobil Uygulama Giriş

Açılan uygulamada sizi karşılayan aşağıdaki ekranda “Giriş Yap” butonuna dokunarak mobil bankacılık şifrenizi girmeniz gereken ekrana ulaşabilirsiniz. Eğer Akbank müşterisi değilseniz aşağıda kırmızı çerçeve ile gösterilen “Akbank Müşterisi Olmak İstiyorum” butonunu kullanarak bankada hesap açılış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Giriş Yapma

Açılan mobil bankacılık giriş ekranında aşağıda gösterildiği şekilde 6 haneli mobil bankacılık şifrenizi girin ve giriş işlemlerini tamamlayın. Eğer SMS onayınız açık ise şifre girişi ardından cep telefonunuza gelen kodu ilgili alana girmeniz ardından Akbank mobil giriş işlemi başarı ile gerçekleşir.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Şifre

3- Akbank Mobil Uygulama Hesaplar ve Kartlar Menüsü

Erişim sağladığınız mobil bankacılık şubesinde sizi bir dizi bankacılık işlemi karşılar. Akbank sanal kart oluşturma işlemine ait menüye ulaşmak için ana sayfada aşağı inin ve aşağıda gösterilen “Hesaplar ve Kartlar” menüsüne ulaşın. Menüyü tanımlayan başlığın hemen yanında yer alan “TÜMÜ” sekmesine dokunarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Kartlar

4- Akbank Mobil Bankacılık Kartlarım Menüsü

Açılan “Hesaplar ve kartlar” menüsünde size iki ayrı seçim alternatifi sunulur. Sanal kart açılışı için aşağıda gösterildiği şekilde “Kartlarım” sekmesini seçin ve açılan yeni menüde “Sanal kart” başlığı altında yer alan “Sanal kart başvurusu yapmak istiyorum” metninin yazılı olduğu kutucuğu dokunarak sürece devam edin.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Hesap

5- Akbank Mobil Bankacılık Asıl Kart Seçimi

Açılan sanal kart başvurusu sekmesinde sizden hangi kartınıza tanımlı sanal kart oluşturmak istediğiniz banka tarafından sorulur. Akbank’ta hesap kartı üzerinden sanal kart açılamamaktadır. Sanal kart açılışı için banka, kredi kartı zorunluluğu uygular. Bu nedenle işleme devam edebilmek için aşağıda gösterildiği gibi Akbank’a ait kredi kartınızın üzerine tıklayarak işleme devam edin.

Akbank Sanal Kart Oluşturma Kart Seçim

Sanal kartın bağlı olacağı kredi kartı seçimi sonrası sırada limit belirleme işlemleri tamamlanmayı bekler. Dilerseniz kredi kartı limitiniz dilerseniz daha düşük tutarda bir limit belirleyin ve size sunulan uyarı metnini okuyarak “Devam” butonuna dokunun.

İşlemin tarafınızdan yapıldığının doğrulanması için banka bu adımda sizden SMS onayı istemektedir. Banka bu süreçte onay için sistemlerine kayıtlı cep telefonunuza onay SMS’i gönderir. Cep telefonunuza gelen kısa mesajda yazan onay kodunu istenen bölüme girin ve süreci tamamlayın.

SMS onayının verilmesi ile birlikte işlem tamamlanır. Akbank’a ait kredi kartı üzerine tanımlanan sanal kartınız artık oluşturuldu. Yukarıda özetlenen Akbank sanal kart oluşturma işlem basamaklarını takip ederek yarattığınız sanal kartınız ile güvenlik konusunda endişelenmeden internetten alışveriş yapabilir, yaptığınız harcamaları taksitlendirebilir ve harcamalara tanımlı kampanyalardan yararlanarak Axess puan kazanabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart İptal Etme

Akbank müşteri hizmetleri 444 25 25’e arayarak sanal kartınızı kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Sesli yanıt sistemine “Sanal Kart İptali” olarak çağrıda bulunduğunuz da direk olarak yönlendirilirsiniz. Ayrıca Akbank mobil uygulama üzerinden, “Kartlarım -> Kredi Kartları -> Sanal Kartlar” adımından sanal kartınızı seçerek kapatabilir veya iptal edebilirsiniz.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Akbank Sanal Kart Oluşturma 2024