GÜNCEL

GÜNCELAkü Fiyatları: Türkiye Güncel 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELYeni İş Fikirleri | Yaratıcılık ve Yüksek Kazanç ŞİMDİ OKU
GÜNCELKiralık Kasa Ücretleri ve Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELZengin Evleri: Dünyanın Enleri ve Harika Evleri 2024 Güncel ŞİMDİ OKU
GÜNCELSenet Örneği 2024 | Boş Senet | Nasıl Doldurulur? ŞİMDİ OKU
GÜNCELZiraat Bankası Sanal Kart Oluşturma: Resimli Anlatım 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELEn Çok Kazandıran İş Fikirleri ve Kazançları 2024: Kapsamlı Liste ŞİMDİ OKU
GÜNCELYapay Zeka Coinleri Listesi: En İyiler 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELAhşap Ev Maliyeti: Tüm Detaylar 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELNe Satarak Para Kazanabilirim? 2024 Uzman Olmanıza Gerek Yok! ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

4 Nis 2024

3 DK OKUMA

94 Kez Okundu.

Herşeyi Üç Kat Daha Hızlı Öğrenme. İş Hayatında Fark Yaratın!

İş hayatındaki rekabet ve zorluk teknolojinin de etkisi ile her geçen gün artmakta. Fark yaratmak zorundasınız! Bilgi ve deneyim en önemli kriterlerden biri. Peki nasıl başarırız? Herşeyi üç kat hızlı öğrenmek işimize yarayabilir mi? Elbette. İşte kanıtlanmış ve denenmiş yöntemlerle harika ipuçları.

Hızlı Öğrenme!
İşte Başarı ve Fark Yaratma!
Vazgeçilmez Olun!

Bir önerimiz var: Elon Musk: Nasıl Başardı? adlı içeriğimiz harika bir örnek.

Yüksek Sesle Okuma Tekniği: Hızlı Öğrenme

Araştırmalar, bilgiyi yüksek sesle okumanın hafızada kalıcılığı artırdığını belirtiyor. Notlarınızı gözden geçirirken veya bir kitap okurken, okuduklarınızı yüksek sesle tekrar edin. Bu, bilginin akılda kalmasını sağlar.

Su Tüketiminin Önemi

Bilişsel performans üzerinde suyun etkisi göz ardı edilemez. Hafızadan karar vermeye kadar pek çok fonksiyonu etkileyen dehidrasyon, öğrenme kabiliyetinizi doğrudan etkiler. Gün içinde 2-4 litre su tüketmeyi hedefleyin ve sürekli hatırlamak için yanınızda bir su şişesi bulundurun.

Anımsatıcı Kullanımı

Öğrenme sürecinde anımsatıcılar, yani bilgiyi kolayca hatırlamanıza yardımcı olan kısa notlar ve ipuçları kullanmak, özellikle karmaşık bilgileri ezberlerken büyük bir yardımcıdır. Kendi anımsatıcılarınızı yaratın ve bilgiyi daha etkili bir şekilde hafızanıza kazıyın.

Dijitalden Kağıda Geçiş

Dijital araçların yaygınlaşmasına rağmen, kağıda yazmanın öğrenmeyi pekiştirdiğine dair kanıtlar mevcut. Kağıda yazmak, bilginin daha iyi işlenmesini ve hatırlanmasını sağlar. Ayrıca, kritik düşünme becerilerinizi de geliştirir.

Öğrenme Yaklaşımınızı Çeşitlendirin

Bir bilgisayar becerisi öğrenirken yapılan bir araştırma, öğrenme yöntemlerini değiştiren katılımcıların, aynı yöntemi kullananlara göre iki kat daha hızlı ve doğru öğrendiğini gösteriyor. Görsel, işitsel, harekete bağlı ve okuma/yazma olmak üzere dört farklı öğrenme stilini deneyin ve hangisinin sizin için daha etkili olduğunu keşfedin.

Kendinizi Ödüllendirin

Öğrenme sonrası kendinizi ödüllendirmek, beyninizde motivasyonu artıran dopamin salgılanmasını tetikler. Bu, öğrenmeye olan isteği artırır. Öğrenme sürecinizi bir film izlemek, video oyunları oynamak veya sağlıklı bir atıştırmalıkla taçlandırarak daha keyifli hale getirin.

Çalış, Uyu, Çalış Rutini

Bilimsel olarak desteklenen bu rutin, bilgiyi pekiştirmek için idealdir. Günün bir kısmını öğrenmeye ayırın, ardından kaliteli bir uyku ile bilgiyi sindirin ve ertesi gün öğrendiklerinizi tekrar gözden geçirin.

Bu stratejiler, öğrenme sürecinizi daha verimli ve etkili hale getirmenin yanı sıra, bilgiyi uzun vadede hatırlamanıza da yardımcı olacaktır. İş hayatında ve gündelik hayatta hedeflerinize ulaşmak için bu teknikleri uygulayın ve öğrenme kapasitenizi maksimuma çıkarın.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Herşeyi Üç Kat Daha Hızlı Öğrenme. İş Hayatında Fark Yaratın!