GÜNCEL

GÜNCELÇok Başvuru Kredi Notunu Düşürür mü? 2024 Güncel ŞİMDİ OKU
GÜNCELDöşemelik Kumaş Fiyatları 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELFaturalı Hatta Kredi 2024: Resimli Anlatım ŞİMDİ OKU
GÜNCELMükemmel Yatırımcı Sunumu Nasıl Hazırlanır? ŞİMDİ OKU
GÜNCELAkbank Sanal Kart Oluşturma 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELE-devletten Kredi Notu Öğrenilir mi? 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCELKredi Çekmek için Kredi Notunuzun Kaç Olması Gerekir? 2024 ŞİMDİ OKU
GÜNCEL1200 Kredi Notuna Kredi Çıkar mı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELElon Musk: Nasıl Başardı? ŞİMDİ OKU
GÜNCELAhşap Ev Maliyeti: Tüm Detaylar 2024 ŞİMDİ OKU
ANASAYFA
parafiks menu
Close
GİRİŞ YAP :)
geri
ileri
PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR.
 PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR... PARAFIKS ASLA BİR YATIRIM TAVSİYE ARACI DEĞİLDİR! KAPSAMLI BİR PARA KAZANMA REHBERİDİR! AKADEMİK ALT YAPILARA, DENEYİMLERE VE BİLGİYE DAYANIR...
Ercan Sarıkaya

Ercan Sarıkaya

20 Mar 2024'da Güncellendi.

5 DK OKUMA

208 Kez Okundu.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma: Resimli Anlatım 2024

Ziraat Bankası sanal kart oluşturulmak için Ziraat Mobil ve internet şubesi kullanılabilmektedir. Sanal kart oluşturulması için banka müşterilerinin internet bankacılığı müşterisi olmalarını istemektedir. Hem sanal bankamatik hem de sanal kredi kartı oluşturulabilen bankada her iki ürün için 10 adet yıllık limit uygulanmaktadır. Sanal kart oluşturma işlemine ait merak edilen süreç ise başlangıcından bitişine kadar adım adım aşağıda sizler için sıralanıyor.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma
İnternetten Güvenli Alışveriş

Resimli Anlatım İle Oldukça Basit İşlemler

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Akbank Sanal Kart Oluşturma
İş Bankası Sanal Kart Oluşturma
Enpara Sanal Kart Oluşturma

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Mobil Uygulama

Ziraat Mobil üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak uygulamayı temin etmeniz gereklidir. Eğer cep telefonunuza Ziraat Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması yüklü değilse cep telefonunuzun işletim sistemince desteklenen uygulama market üzerinden aşağıdaki görselde aktarıldığı gibi Ziraat Mobil uygulamasını “Yükle” butonu yardımı ile cep telefonunuza kurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Uygulama

Uygulamanın indirilerek yüklemesinin tamamlanması ardından Ziraat Mobil’i çalıştırın.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Giriş

Mobil bankacılık giriş ekranına ulaşmak için açılan ana ekranda aşağıda gösterildiği gibi “GİRİŞ YAP” butonuna dokunmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Giriş

Açılan şifre giriş ekranında aşağıdaki görselde anlatıldığı gibi mobil bankacılık şifrenizi girmenin ardından “DEVAM“ butonuna dokunmanız yeterlidir. Eğer SMS onayınız aktif ise cep telefonunuza kısa mesajla gelen doğrulama kodunun girişini yaparak Ziraat Mobil hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Giriş

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Menüsü

Açılan uygulama ekranında sizi bankanıza ait hesaplarınız karşılar. Ana ekranın sağ alt köşesinde yer alan ve üç çizgi sembolü ile gösterilen “MENÜ” sekmesine dokunarak işleme devam edin.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Menü

Açılan menüde aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bankaya tanımlı bankamatik ve kredi kartlarınıza sizi ulaştıracak “Kartlarım” menüsüne dokunarak giriş yapın.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Menü Kartlarım

“Kartlarım” menüsü altında yer alan ve bankaya ait ATM ve kredi kartı bilgilerin yanında sanal kartlarınıza da erişmenizi sağlayan bir dizi işlem menüsü sizi karşılar. Ziraat Bankası sanal kart oluşturma işlemine start verebilmek için aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi “Sanal Kartlarım” menüsüne giriş yapmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Menü Sanal Kartlarım

Açılan sanal kartlarım menüsü altında yer alan iki farklı seçenek sizi karşılar. Sanal kartınızı kredi kartına tanımlamak için kırmızı çerçeve içinde gösterilen “Sanal Kredi Kartlarım” menüsünü, ATM kartınıza tanımlamak içinse “Sanal Banka Kartlarım” menüsüne giriş yapmanız gereklidir.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Menü Sanal Kartlarım

Evet, Ziraat Mobil’den aynı zaman da sanal banka kartı oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Kart Tanımlama

Görüntüleme talimatınızı vermenin ardından sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılar. Eğer bankaya tanımlı bir sanal kartınız yoksa sayfanın altında “Sanal banka/kredi kartınız bulunmamaktadır” benzeri bir uyarı alırsınız. Sanal kart eklemek için aşağıda yeşil çerçeve içinde gösterilen “Sanal Banka Kartı Ekle” ya da “Sanal Kredi Kartı Ekle” butonuna dokunun.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Ekle

Başlatılan üç aşamalı sanal kart oluşturma sürecinde ilk olarak sanal kartı hangi banka ürününe tanımlamak istediğinizin seçimi yapılmalıdır. Yine bu bölümde banka size bir yılda en fazla ilgili sanal kart tipi için 10 defalık bir limitiniz olduğunu hatırlatır. Hatırlatmayı ve diğer bilgileri okumanın ardından sanal kart oluşturmak istediğiniz kartı seçerek sürecin ikinci aşamasına geçiş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Kart Tanımlama

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Limit ve Onay

İkinci işlem basamağında Ziraat Bankası’na ait oluşturmak üzere olduğunuz sanal kartın limit bilgileri sizden istenir. Aşağıdaki görselde sarı çerçeve içine alınan alana kart limitinizi girmeniz ve yeşil çerçeveli bölümde hangi para birimini seçtiğinizi belirtmeniz ardından “DEVAM” butonuna tıklayarak son aşamaya geçiş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma Limit ve Onay

Son aşamada oluşturmak istediğiniz sanal karta ait bilgilere onay vermeniz sizden istenir. Hangi kartı seçtiğinizi, belirlediğiniz sanal kart limitini ve tercih ettiğiniz döviz cinsini kontrol etmenin ardından işleme onay vermeniz halinde Ziraat Bankası sanal kart oluşturma süreci tamamlanarak alışverişlerde kullanacağınız sanal banka veya kredi kartınız hazır olur.

Parafiks içerikleri içerisinde tüm bankalardan sanal kredi kartı oluşturma üzerine resimli anlatım içerikler mevcuttur. Lütfen daha fazla banka için arama kutusunu kullanın.

Ercan Sarıkaya - Author

Ercan Sarıkaya

Melek Yatırımcı - Finans Uzmanı - Eğitmen

Ziraat Bankası Sanal Kart Oluşturma: Resimli Anlatım 2024